» Selekcjonerzy

Lista trenerów i selekcjonerów reprezentacji Polski

Poniższe zestawienie przedstawia pełną listę 67 osób, które choć raz pełniły funkcję osoby odpowiedzialnej za selekcję bądź trenowanie polskiej reprezentacji.
W latach 1921 - 1966 za nominowanie piłkarzy do kadry narodowej odpowiedzialne były grupy zwane Kapitanatami związkowymi w skład których wchodziło zazwyczaj kilka osób, a wybranych przez Kapitanat zawodników do meczu przygotowywał trener. W roku 1966 zasada ta została zmieniona i od tej pory funkcje selekcjonera jak i szkoleniowca pełni jedna ta sama osoba (2 wyjątki - Andrzej Strejlau jako trener w 1974 oraz Lesław Ćmikiewicz jako trener w 1991).

* W przypadku meczów, przy których "pracowało" kilka osób, mecz ten liczony jest do bilansu każdej z nich. Stąd też sumaryczna liczba meczów znajdujących się w tabeli przewyższa liczbę wszystkich rozegranych meczów przez Reprezentację Polski.

Ostatnia aktualizacja 13.11.2017 po meczu Polska vs Meksyk (0:1)

Legenda - wyświetl » ukryj »
M - Mecze Z - Zwycięstwa R - Remisy P - Porażki BB - Bilans bramek
Sortuj względem:
    Okres M Z R P BB
1. Adam Nawałka 15.11.2013 - 13.11.2017 43 24 12 7 +49
1. Adam Nawałka Okres: 15.11.2013 - 13.11.2017
M: 43
Z: 24
R: 12
P: 7
BB: +49
2. Waldemar Fornalik 15.08.2012 - 15.10.2013 18 8 4 6 +11
2. Waldemar Fornalik Okres: 15.08.2012 - 15.10.2013
M: 18
Z: 8
R: 4
P: 6
BB: +11
3. Franciszek Smuda 14.11.2009 - 16.06.2012 37 15 13 9 +7
3. Franciszek Smuda Okres: 14.11.2009 - 16.06.2012
M: 37
Z: 15
R: 13
P: 9
BB: +7
4. Stefan Majewski 10.10.2009 - 14.10.2009 2 0 0 2 -3
4. Stefan Majewski Okres: 10.10.2009 - 14.10.2009
M: 2
Z: 0
R: 0
P: 2
BB: -3
5. Leo Beenhakker 16.08.2006 - 09.09.2009 47 22 13 12 +28
5. Leo Beenhakker Okres: 16.08.2006 - 09.09.2009
M: 47
Z: 22
R: 13
P: 12
BB: +28
6. Paweł Janas 12.02.2003 - 20.06.2006 51 31 6 14 +45
6. Paweł Janas Okres: 12.02.2003 - 20.06.2006
M: 51
Z: 31
R: 6
P: 14
BB: +45
7. Zbigniew Boniek 21.08.2002 - 20.11.2002 5 2 1 2 +1
7. Zbigniew Boniek Okres: 21.08.2002 - 20.11.2002
M: 5
Z: 2
R: 1
P: 2
BB: +1
8. Jerzy Engel 26.01.2000 - 14.06.2002 29 12 9 8 +7
8. Jerzy Engel Okres: 26.01.2000 - 14.06.2002
M: 29
Z: 12
R: 9
P: 8
BB: +7
9. Janusz Wójcik 06.09.1997 - 09.10.1999 26 15 3 8 +9
9. Janusz Wójcik Okres: 06.09.1997 - 09.10.1999
M: 26
Z: 15
R: 3
P: 8
BB: +9
10. Krzysztof Pawlak 14.06.1997 1 1 0 0 +3
10. Krzysztof Pawlak Okres: 14.06.1997
M: 1
Z: 1
R: 0
P: 0
BB: +3
11. Władysław Stachurski 19.02.1996 - 01.05.1996 4 0 2 2 -6
11. Władysław Stachurski Okres: 19.02.1996 - 01.05.1996
M: 4
Z: 0
R: 2
P: 2
BB: -6
12. Henryk Apostel 09.02.1994 - 15.11.1995 19 7 7 5 +6
12. Henryk Apostel Okres: 09.02.1994 - 15.11.1995
M: 19
Z: 7
R: 7
P: 5
BB: +6
13. Lesław Ćmikiewicz
3x jako selekcjoner;
3x jako trener;
03.12.1991 - 17.11.1993 6 1 1 4 -8
13. Lesław Ćmikiewicz Okres: 03.12.1991 - 17.11.1993
M: 6
Z: 1
R: 1
P: 4
BB: -8
14. Wojciech Łazarek 07.10.1986 - 03.06.1989 32 18 5 9 +12
14. Wojciech Łazarek Okres: 07.10.1986 - 03.06.1989
M: 32
Z: 18
R: 5
P: 9
BB: +12
15. Antoni Piechniczek 25.03.1981 - 31.05.1997 74 26 21 27 -5
15. Antoni Piechniczek Okres: 25.03.1981 - 31.05.1997
M: 74
Z: 26
R: 21
P: 27
BB: -5
16. Waldemar Obrębski 25.01.1981 - 01.02.1981 4 4 0 0 +10
16. Waldemar Obrębski Okres: 25.01.1981 - 01.02.1981
M: 4
Z: 4
R: 0
P: 0
BB: +10
17. Ryszard Kulesza 11.10.1978 - 07.12.1980 31 15 7 9 +24
17. Ryszard Kulesza Okres: 11.10.1978 - 07.12.1980
M: 31
Z: 15
R: 7
P: 9
BB: +24
18. Jacek Gmoch 16.10.1976 - 06.09.1978 27 17 3 7 +20
18. Jacek Gmoch Okres: 16.10.1976 - 06.09.1978
M: 27
Z: 17
R: 3
P: 7
BB: +20
19. Andrzej Strejlau 13.04.1974 - 22.09.1993 60 21 23 16 +1
19. Andrzej Strejlau Okres: 13.04.1974 - 22.09.1993
M: 60
Z: 21
R: 23
P: 16
BB: +1
20. Kazimierz Górski
74x jako selekcjoner;
3x jako członek kapitanatu;
11.09.1966 - 31.07.1976 71 40 12 19 +75
20. Kazimierz Górski Okres: 11.09.1966 - 31.07.1976
M: 71
Z: 40
R: 12
P: 19
BB: +75
21. Klemens Nowak
3x jako członek kapitanatu;
11.09.1966 - 22.10.1966 3 1 0 2 +1
21. Klemens Nowak Okres: 11.09.1966 - 22.10.1966
M: 3
Z: 1
R: 0
P: 2
BB: +1
22. Antoni Brzeżańczyk
9x jako członek kapitanatu;
03.05.1966 - 22.10.1966 8 1 3 4 -1
22. Antoni Brzeżańczyk Okres: 03.05.1966 - 22.10.1966
M: 8
Z: 1
R: 3
P: 4
BB: -1
23. Karol Krawczyk
12x jako członek kapitanatu;
13.09.1964 - 01.11.1965 12 4 5 3 +2
23. Karol Krawczyk Okres: 13.09.1964 - 01.11.1965
M: 12
Z: 4
R: 5
P: 3
BB: +2
24. Wiesław Motoczyński
19x jako członek kapitanatu;
15.05.1963 - 01.11.1965 19 8 7 4 +18
24. Wiesław Motoczyński Okres: 15.05.1963 - 01.11.1965
M: 19
Z: 8
R: 7
P: 4
BB: +18
25. Wacław Pegza
7x jako członek kapitanatu;
15.05.1963 - 10.05.1964 7 4 2 1 +16
25. Wacław Pegza Okres: 15.05.1963 - 10.05.1964
M: 7
Z: 4
R: 2
P: 1
BB: +16
26. Jean Prouff
11x jako trener;
30.08.1959 - 28.09.1960 11 5 2 4 +5
26. Jean Prouff Okres: 30.08.1959 - 28.09.1960
M: 11
Z: 5
R: 2
P: 4
BB: +5
27. Adam Niemiec
1x jako trener;
11.05.1958 1 0 1 0 0
27. Adam Niemiec Okres: 11.05.1958
M: 1
Z: 0
R: 1
P: 0
BB: 0
28. Stanisław Szymaniak
6x jako członek kapitanatu;
11.05.1958 - 05.10.1958 6 0 3 3 -4
28. Stanisław Szymaniak Okres: 11.05.1958 - 05.10.1958
M: 6
Z: 0
R: 3
P: 3
BB: -4
29. Józef Ziemian
3x jako członek kapitanatu;
19.05.1957 - 05.07.1957 3 1 0 2 -2
29. Józef Ziemian Okres: 19.05.1957 - 05.07.1957
M: 3
Z: 1
R: 0
P: 2
BB: -2
30. Feliks Dyrda
16x jako członek kapitanatu;
28.10.1956 - 05.10.1958 16 5 5 6 +4
30. Feliks Dyrda Okres: 28.10.1956 - 05.10.1958
M: 16
Z: 5
R: 5
P: 6
BB: +4
31. Alfred Nowakowski
1x jako członek kapitanatu;
26.08.1956 1 0 0 1 -1
31. Alfred Nowakowski Okres: 26.08.1956
M: 1
Z: 0
R: 0
P: 1
BB: -1
32. Alojzy Sitko
1x jako członek kapitanatu;
26.08.1956 1 0 0 1 -1
32. Alojzy Sitko Okres: 26.08.1956
M: 1
Z: 0
R: 0
P: 1
BB: -1
33. Artur Woźniak
1x jako członek kapitanatu;
26.08.1956 1 0 0 1 -1
33. Artur Woźniak Okres: 26.08.1956
M: 1
Z: 0
R: 0
P: 1
BB: -1
34. Zygmunt Jesionka
1x jako członek kapitanatu;
26.09.1954 1 1 0 0 +1
34. Zygmunt Jesionka Okres: 26.09.1954
M: 1
Z: 1
R: 0
P: 0
BB: +1
35. Edward Cebula
1x jako członek kapitanatu;
08.08.1954 1 0 1 0 0
35. Edward Cebula Okres: 08.08.1954
M: 1
Z: 0
R: 1
P: 0
BB: 0
36. Andor Hajdú
1x jako członek kapitanatu;
08.08.1954 1 0 1 0 0
36. Andor Hajdú Okres: 08.08.1954
M: 1
Z: 0
R: 1
P: 0
BB: 0
37. Tadeusz Foryś
11x jako trener;
3x jako członek kapitanatu;
14.09.1952 - 10.05.1964 14 7 4 3 +22
37. Tadeusz Foryś Okres: 14.09.1952 - 10.05.1964
M: 14
Z: 7
R: 4
P: 3
BB: +22
38. Király Tivadar
2x jako członek kapitanatu;
15.06.1952 - 21.07.1952 2 0 0 2 -6
38. Király Tivadar Okres: 15.06.1952 - 21.07.1952
M: 2
Z: 0
R: 0
P: 2
BB: -6
39. Michał Matyas
12x jako członek kapitanatu;
25.05.1952 - 29.10.1967 12 3 3 6 -4
39. Michał Matyas Okres: 25.05.1952 - 29.10.1967
M: 12
Z: 3
R: 3
P: 6
BB: -4
40. Ryszard Koncewicz
26x jako selekcjoner;
33x jako trener;
16x jako członek kapitanatu;
30.10.1950 - 25.10.1970 76 30 20 26 +27
40. Ryszard Koncewicz Okres: 30.10.1950 - 25.10.1970
M: 76
Z: 30
R: 20
P: 26
BB: +27
41. István Szeder-Seidl
2x jako trener;
01.05.1950 - 14.05.1950 2 0 2 0 0
41. István Szeder-Seidl Okres: 01.05.1950 - 14.05.1950
M: 2
Z: 0
R: 2
P: 0
BB: 0
42. Ignacy Izdebski
9x jako członek kapitanatu;
08.05.1949 - 04.06.1950 9 2 2 5 -11
42. Ignacy Izdebski Okres: 08.05.1949 - 04.06.1950
M: 9
Z: 2
R: 2
P: 5
BB: -11
43. Stefan Kisieliński
10x jako członek kapitanatu;
08.05.1949 - 22.10.1950 10 2 2 6 -14
43. Stefan Kisieliński Okres: 08.05.1949 - 22.10.1950
M: 10
Z: 2
R: 2
P: 6
BB: -14
44. Kazimierz Śmiglak
9x jako członek kapitanatu;
08.05.1949 - 04.06.1950 9 2 2 5 -11
44. Kazimierz Śmiglak Okres: 08.05.1949 - 04.06.1950
M: 9
Z: 2
R: 2
P: 5
BB: -11
45. Mieczysław Szymkowiak
10x jako członek kapitanatu;
08.05.1949 - 22.10.1950 10 2 2 6 -14
45. Mieczysław Szymkowiak Okres: 08.05.1949 - 22.10.1950
M: 10
Z: 2
R: 2
P: 6
BB: -14
46. Jan Nowak
1x jako członek kapitanatu;
17.10.1948 1 1 0 0 +1
46. Jan Nowak Okres: 17.10.1948
M: 1
Z: 1
R: 0
P: 0
BB: +1
47. Zygmunt Alfus
5x jako członek kapitanatu;
04.04.1948 - 19.09.1948 5 1 1 3 -11
47. Zygmunt Alfus Okres: 04.04.1948 - 19.09.1948
M: 5
Z: 1
R: 1
P: 3
BB: -11
48. Karol Bergtal
4x jako członek kapitanatu;
14.09.1947 - 26.10.1947 4 1 1 2 -4
48. Karol Bergtal Okres: 14.09.1947 - 26.10.1947
M: 4
Z: 1
R: 1
P: 2
BB: -4
49. Czesław Krug
48x jako członek kapitanatu;
14.09.1947 - 28.11.1962 48 18 10 20 +1
49. Czesław Krug Okres: 14.09.1947 - 28.11.1962
M: 48
Z: 18
R: 10
P: 20
BB: +1
50. Andrzej Przeworski
5x jako członek kapitanatu;
14.09.1947 - 17.10.1948 5 2 1 2 -3
50. Andrzej Przeworski Okres: 14.09.1947 - 17.10.1948
M: 5
Z: 2
R: 1
P: 2
BB: -3
51. Wacław Kuchar
13x jako trener;
7x jako członek kapitanatu;
11.06.1947 - 06.11.1949 20 5 3 12 -28
51. Wacław Kuchar Okres: 11.06.1947 - 06.11.1949
M: 20
Z: 5
R: 3
P: 12
BB: -28
52. Henryk Reyman
19x jako członek kapitanatu;
11.06.1947 - 05.10.1958 19 5 5 9 -2
52. Henryk Reyman Okres: 11.06.1947 - 05.10.1958
M: 19
Z: 5
R: 5
P: 9
BB: -2
53. Józef Kałuża
1x jako trener;
44x jako członek kapitanatu;
29.05.1932 - 27.08.1939 44 14 10 20 -5
53. Józef Kałuża Okres: 29.05.1932 - 27.08.1939
M: 44
Z: 14
R: 10
P: 20
BB: -5
54. Stefan Loth
9x jako członek kapitanatu;
01.07.1928 - 25.10.1931 9 5 0 4 +11
54. Stefan Loth Okres: 01.07.1928 - 25.10.1931
M: 9
Z: 5
R: 0
P: 4
BB: +11
55. Tadeusz Synowiec
11x jako członek kapitanatu;
30.08.1925 - 19.06.1927 11 5 3 3 +6
55. Tadeusz Synowiec Okres: 30.08.1925 - 19.06.1927
M: 11
Z: 5
R: 3
P: 3
BB: +6
56. Ignacy Rosenstock
1x jako członek kapitanatu;
29.06.1924 1 1 0 0 +2
56. Ignacy Rosenstock Okres: 29.06.1924
M: 1
Z: 1
R: 0
P: 0
BB: +2
57. Tadeusz Orzelski
1x jako członek kapitanatu;
10.06.1924 1 0 0 1 -1
57. Tadeusz Orzelski Okres: 10.06.1924
M: 1
Z: 0
R: 0
P: 1
BB: -1
58. Gyula Bíró
1x jako członek kapitanatu;
26.05.1924 1 0 0 1 -5
58. Gyula Bíró Okres: 26.05.1924
M: 1
Z: 0
R: 0
P: 1
BB: -5
59. Kazimierz Glabisz
5x jako członek kapitanatu;
03.06.1923 - 01.11.1923 5 1 2 2 0
59. Kazimierz Glabisz Okres: 03.06.1923 - 01.11.1923
M: 5
Z: 1
R: 2
P: 2
BB: 0
60. Tadeusz Kuchar
7x jako członek kapitanatu;
03.06.1923 - 10.06.1928 7 1 3 3 -2
60. Tadeusz Kuchar Okres: 03.06.1923 - 10.06.1928
M: 7
Z: 1
R: 3
P: 3
BB: -2
61. Edward Cetnarowski
1x jako członek kapitanatu;
01.10.1922 1 1 0 0 +2
61. Edward Cetnarowski Okres: 01.10.1922
M: 1
Z: 1
R: 0
P: 0
BB: +2
62. Władysław Jentys
1x jako członek kapitanatu;
01.10.1922 1 1 0 0 +2
62. Władysław Jentys Okres: 01.10.1922
M: 1
Z: 1
R: 0
P: 0
BB: +2
63. Józef Lustgarten
4x jako członek kapitanatu;
14.05.1922 - 01.10.1922 4 2 1 1 0
63. Józef Lustgarten Okres: 14.05.1922 - 01.10.1922
M: 4
Z: 2
R: 1
P: 1
BB: 0
64. Adam Obrubański
14x jako członek kapitanatu;
14.05.1922 - 31.08.1924 14 4 3 7 -13
64. Adam Obrubański Okres: 14.05.1922 - 31.08.1924
M: 14
Z: 4
R: 3
P: 7
BB: -13
65. Stanisław Ziemiański
3x jako członek kapitanatu;
14.05.1922 - 03.09.1922 3 1 1 1 -2
65. Stanisław Ziemiański Okres: 14.05.1922 - 03.09.1922
M: 3
Z: 1
R: 1
P: 1
BB: -2
66. Imre Pozsonyi
1x jako członek kapitanatu;
18.12.1921 1 0 0 1 -1
66. Imre Pozsonyi Okres: 18.12.1921
M: 1
Z: 0
R: 0
P: 1
BB: -1
67. Józef Szkolnikowski
1x jako członek kapitanatu;
18.12.1921 1 0 0 1 -1
67. Józef Szkolnikowski Okres: 18.12.1921
M: 1
Z: 0
R: 0
P: 1
BB: -1
 
Powrót do początku »
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji na ich temat z znajdziesz w Polityce Prywatności.
OK