Historia rozgrywek o Puchar Ligi

IV. Puchar Ekstraklasy, lata 2006 - ...

Po 5-letniej przerwie, spowodowanej brakiem zainteresowania organizacją tych rozgrywek ze strony futbolowej centrali, ligowy puchar ponownie znalazł się w krajowym kalendarzu piłkarskim, dzięki staraniom Ekstraklasy S.A. Podmiot ten postawił sobie za cel nie tylko wskrzeszenie go, ale również nadanie mu odpowiedniego prestiżu. Toteż niezbędnym stało się zmienienie jego formuły i od sezonu 2006/2007 funkcjonował on pod nazwą Puchar Ekstraklasy. Podobnie jak w pierwszej edycji Pucharu Ligi Polskiej w inauguracyjnym sezonie wystąpiło w nim wyłącznie 16 klubów pierwszoligowych, podzielonych na cztery 4-zespołowe grupy. Do finału awansowały dwie czołowe wówczas rodzime drużyny, które dwa tygodnie wcześniej zapewniły sobie start w europucharach: GKS Bełchatów i Dyskobolia Grodzisk Wlkp. Mimo gry przy własnej publiczności bełchatowianie ulegli 0:1 i puchar pojechał do Grodziska.
W sezonie 2007/08 formuła rozgrywek była identyczna jak w roku poprzednim. Do finału doszli piłkarze Legii Warszawa oraz, po raz drugi z rzędu, Dyskobolii. Podobnie jak przed rokiem zwyciężyli piłkarze z Wielkopolski (4:1).
Archiwalne sezony
Wybierz sezon:
 
 
Wyszukiwarka klubów
Wyszukaj kluby z danego miasta lub całego województwa:
 
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji na ich temat z znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wybierz sezon:
Zamknij