Jesteś tutaj: » Liga polska » Kluby » Górnik Zabrze » Sezon po sezonie
 

Górnik Zabrze - sezon po sezonie

sezon 1949/50 
Poziom ligowy: 3
Liga: klasa A okr. Śląsk Opolski
Ówczesna nazwa: Górnik Zabrze
pozlmpktzwremporbramki
1
AWANS
22 30 14 2 6
Podobnie jak przed rokiem Górnicy ponownie wygrali swoją grupę rozgrywkową, a następnie pokonali mistrza drugiej grupy tego samego okręgu - Odrę Opole. Zwycięstwo to dało prawo do gry w barażach o II ligę. W nich jednak piłkarze Górnika zajęli drugie miejsce, które nie premiowało do awansu (ten został wywalczony przez graczy Concordii Knurów).
Po mimo tego niepowodzenia szczęście jednak ostatecznie uśmiechnęło się do Zabrzan. Reorganizacja rozgrywek II ligi i powiększenie jej z 20-stu do 32-óch zespołów w sezonie 1951 dało Zabrzanom upragniony historyczny awans na zaplecze ekstraklasy.
sezon 1948/49 
Poziom ligowy: 3
Liga: klasa A okr. Śląsk Opolski
Ówczesna nazwa: Górnik Zabrze
pozlmpktzwremporbramki
1 5 6 3 0 2 9:7
Historia Górnika Zabrze w rozgrywkach ligowych rozpoczęła się w rundzie wiosennej sezonu 1948/49. Nowo powstały klub będący rezultatem fuzji czterech zabrzańskich zespołów przejął miejsce i dorobek punktowy dotychczasowej Pogoni Zabrze (która po rundzie jesiennej zajmowała 1. miejsce w tabeli). W 5-ciu spotkaniach rozegranych na wiosnę Górnicy odnieśli 3 zwycięstwa co pozwoliło utrzymać pierwszą lokatę. Na drodze do awansu do II ligi stanęły jednak jeszcze baraże, w których Zabrzanie okazali się słabsi od rezerw bytomskiej Polonii i Stali Bobrek.

* punktacja w tabeli nie obejmuje meczów rozegranych przez Pogoń Zabrze ani meczów barażowych
Lata:

1940 - 1949
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 | 
 
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji na ich temat z znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wybierz sezon:
Zamknij